Ušli su crno-beli u drugu utakmicu „Premijer kupa“ u Kataru protiv Rostova kao blagi favoriti, ali za 90 minuta nisu pokazali ništa konkretno – 3:1

NAJSLABIJE izdanje Partizana u dosadašnjem toku pripremnog perioda i zaslužena kazna. Ušli su crno-beli u drugu utakmicu „Premijer kupa“ u Kataru protiv Rostova kao blagi favoriti, ali za 90 minuta nisu pokazali ništa konkretno, niti su uspeli ozbiljnije da zaprete rivalu. Na kraju kristalno čista i ubedljiva pobeda trećeplasiranog tima ruskog prvenstva – 1:3 (0:1).

Partizan je utakmicu počeo u sastavu: Stojković, Miletić, Vujačić, S. Pavlović, Brežančić, Natho, Šćekić, Suma, Asano, Marković, Matić. U nastavku su šansu dobili još Popović, L. Pavlović, Smiljanić, Cucin, Lakčević, Zdjelar i Sadik. Od starta je bilo primetno da crno-beli nemaju potrebnu energiju kako bi se nametnuli i kontrolisali utakmicu, a agresivni i disciplinovani fudbaleri Rostova su na pravi način koristili svaku priliku koja im se ukazala da dodatno poremete blede izabranike Save Miloševića.

Da će se do tri boda, koji bi u velikoj meri olakšali put ka osvajanju trofeja i novčane nagrade od 100.000 evra, teško stići bilo je jasno već posle pola časa igre. Stojković je pogrešio u proceni prilikom centaršuta sa desnog boka, a Mamaev na drugoj stativi iskoristio poklon i doneo prednost svom timu. Promene u poluvremenu i tokom drugog dela igre nisu nimalo promenile odnos snaga na terenu, a fudbaleri Rostova su bili golgeterski raspoloženiji, pa su potpis na ubedljivu pobedu stavili još Dolgov u 57. Šomurodov u 73. minutu. Počasni gol delo je Umara Sadika u 87. minutu iz penala, koji je napravljen nad njim.

Posle tri meča na turniru prvo mesto zauzima Rostov sa 3 boda, koliko ima i Spartak, Partizan je treći sa dva, a poslednja Lokomotiva sa jednim osvojenim bodom. Danas (16) Spartak i Lokomotiva igraju svoj meč drugog kola, a u poslednjem Partizan igra protiv Spartaka (subota u 12), odnosno Lokomotiva protiv Rostova (nedelja u 16).